Orli oslavili MOVEMBER jednoznačnou výhrou

Movember 2023, Kladno volejbal cz

Kladno splnilo sobotní misi na výbornou. Ani zlínská Fatra, které zoufale potřebuje bodovat, nadále neporažený středočeský celek nenachytala. Hostující tým nekladl Orlům žádný odpor a Ti si excelentním výkonem zajistili rychlý tříbodový triumf. Domácí hala tak nadále v letošním roce zůstává nedobyta. 

Nestává se často, aby kapitán Adam Zajíček svůj tým chválil bez výhrad: „ Velmi povedené utkání z naší strany, ale Zlín nám to zase dost ulehčil. Nešlo jim to, ale my jsme jim zase nic nedovolili. Velká spokojenost, pro diváky to muselo být pěkné utkání. Odvedli jsme dobrou práci, tvrdá práce z tréninků se úročí a doufám, že takhle budeme pokračovat.“

Hosté nastoupili bez klíčového blokaře Pražáka a se nestačili ani rozkoukat a už prohrávali 5:1. Kladenští Orli, kteří v rámci podpory celosvětové MOVEMBER kampaně nastoupili netradičně v batikovaných dresech, hráli precizně a donutili trenéra Zdeňka Sklenáře k prvnímu oddechovému času už za stavu 8:2. Výborný Gonçalves na servisu držel zlínský tým pod tlakem a v případě, že se Fatra dostala k útoku, byla zastavena bezchybnou obranou domácích. Od stavu 15:6 se set prakticky jen dohrával. 

Vstup do druhé sady měl tým Arnauda Josseranda obdobný, a když při podání Zajíčka Platačs sestřelil blokem Boyanova, brala lavička Fatry oddechový čas. Ten bohužel nepomohl, protože po něm následovalo Zajíčkovo eso. Nekompromisní smeč Platačse po lajně, bodový blok kapitána Zajíčka a útok Seppänena znamenaly vedení 14:5. Kladno nepolevilo a zkušeně diktovalo tempo hry. Díky tomu ani ve druhé setu neměl hostující Zlín šanci domácí ohrozit. 

Movember 2023, Kladno volejbal cz

Čtyři úspěšné útoky Gonçalvese zahájily poslední sadu. Přičteme-li k nim nevynucené chyby hostů, Orli opět získali hned v začátku čtyřbodový náskok, který ve střední pasáži neustále navyšovali. Prosazovali se všichni kladenští útočníci, bodové bloky Zajíčka a Imamury navýšili vedení na 22:14. Střídající Čeketa esem pro Kladno získal devět matchballů a druhý nekompromisním útokem proměnil australský blokař Graham. 

K zápasu jsme přistupovali velmi seriózně, protože jsme věděli, že Zlín je velmi kvalitní tým. I když letos vyhráli jen jednou, ale mnoho setů prohráli smolně v koncovkách o dva body. Takže jsme byli, stejně jako proti Benátkám, velmi opatrní a důslední. Velmi dobře jsme podávali, a to nám usnadnilo obranu. Výhra jde zejména za naším kapitánem Adamem Zajíčkem, který dal 5 es a 4 bodové bloky a který pomohl skvěle rozehrát všechny sety. Jsem opravdu spokojený. Tato výhra i naše vítězná série také pomáhá, aby nám naše skvělé publikum zůstávalo nadále věrné a měli jsme jeho podporu, která nám neuvěřitelně pomáhá,“ řekl po utkání Arnaud Josserand s tím, že si družstvo užije charitativní večer a dražbu, ale že od zítra mají v hlavě už jen středečního protivníka z CEV Cupu, bosenský OK Radnik BIJELJINA.

Cenu pro MVP, kterou předával Jiří Kameš, bývalý vrcholový hokejista a majitel partnera utkání, společnosti MERCH53, zasloužené získal brazilský útočník Gabriel Gonçalves. 

Kladno volejbal cz – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:13, 25:13, 25:15)

Domácí:  Seppӓnen, Zajíček, Platačs, Gonçalves, Graham, Neves, libero Fernández, Šálek Střídali: Imamura, Kyjanica, Čeketa, Hýský

Hosté: Kozák, Čechmánek, Římal, Boyanov, Gálík, Truong, libero Viceník Střídali: Šulc, Tříska, Toman, Žák, Vodička

Zápasová statistika ZDE 

Nadcházející zápasy A týmu:

22.11., CEV Volleyball Cup: Kladno volejbal cz – OK Radnik BIJELJINA

25.11., 8. kolo extraligy: Aero Odolena Voda – Kladno volejbal cz 

28.11., CEV Volleyball Cup: OK Radnik BIJELJINA – Kladno volejbal cz 

2.12., 9. kolo extraligy: Kladno volejbal cz – VK Lvi Praha

7.12., 10. kolo extraligy: Ústí nad Labem – Kladno volejbal cz 

10.12., 11. kolo extraligy: Kladno volejbal cz – VK Dukla Liberec ( neděle ) 

Movember 2023, Kladno volejbal cz