Historie

Sportovní historie kladenského volejbalu je hodně pestrá. Smeče hovoří a bloky je tlumí při střetnutích všech věkových kategorií, v amatérských i profesionálních soutěžích žen, mužů i mixovaných družstev. Během let se fandilo při utkáních na antuce i v hale, v poslední době i na písku. K vidění byla i prestižní Champions League. V týmech se představila dlouhá řada hráčů, mezi nimiž bylo i několik cizinců. Bojovalo se o vítězství v okresních i krajských soutěžích a ligách, na turnajích příchozích či při otvírání nebo na závěr volejbalové sezóny. Dvakrát se v Kladýnku slavilo vítězství nejcenější – titul mistrů republiky v nejvyšší volejbalové soutěži mužů!

Společným snem všech generací volejbalistů bylo, aby se volejbal stal v Kladně sportem číslo 1 – hned po hokeji, protože ten je pro všechny sportovce a fandy ve městě náboženstvím…

Pokud máte zajímavé snímky z uplynulých kladenských volejbalových let nebo znáte starší sestavy A týmu Kladno, prosím napište na adresu earl.a@kladno.volejbal.cz – předem děkujeme!