Klub

Volejbalový klub Kladno volejbal cz působí v současné podobě v Kladně od roku 2014, kdy vznikl spojením 4 subjektů. Z původního počtu 25 dětí je nyní počet mládežnických hráčů všech kategorií okolo 250 volejbalistů a volejbalistek. Mimo sportovní výkonnosti se u mládežnických kategorií sleduje též školní prospěch, samozřejmostí je u žáků základních a středních škol spolupráce s vyučujícími a kontrola jejich docházky a prospěchu. Kromě toho se vedení klubu snaží všem hráčům a hráčkám připravit kvalitní podmínky pro regeneraci a rehabilitaci.

Mimo stále narůstajícího počtu sportujících dětí se do klubu podařilo přivést i kvalitní trenéry, z nichž většina se své profesi věnuje při civilním zaměstnání. Pod jejich vedením probíhají tréninky po celý rok a to především v hale, ale i na antuce a písku.

Kladno je dvojnásobným mistrem ČR (2005 a 2010), několika násobným vicemistrem a vítězem Českého poháru mužů (2017). Kladno bojovalo taktéž v Evropských pohárech, konkrétně pak v Evropském poháru CEV, cenný byl postup mezi TOP 16 (2018). Jde o jeden z nejúspěšnějších kolektivů ve Středočeském kraji. Mládežnické týmy hrají ve všech kategoriích mistrovské soutěže ČVF.

Město Kladno je hlavním partnerem volejbalového klubu Kladno volejbal cz. Úspěšně ho, stejně jako další partnery klubu, reprezentujeme při všech utkáních UNIQA volejbalové extraligy, Českého poháru i Evropských soutěží.

Chceme nadále důstojně reprezentovat město Kladno. Naším cílem je stabilizovat pozici Kladno volejbal cz mezi ostatními sportovními kluby a spolky v Kladně. Nechceme konkurovat kladenskému hokeji, ale vytvářet další prostor pro sportovní veřejnost ve městě a okolí, nabízet dětem i dospělým možnost sportovního vyžití za přijatelné finanční náklady při hraní nejkolektivnějšího z kolektivních sportů.

Naším snem je spojit organizované i amatérské volejbalisty a volejbalistky a být partnerem všem volejbalovým klubům v Kladně a okolí. Budujeme silný volejbalový klub, ve kterém bude působit vedle mládežnických družstev a extraligového týmu mužů i ženský volejbalový tým.

Kladno dotoho!