Bitva s Jihostrojem okouzlila kladenské publikum

Kladno volejbal cz proti VK Jihostroj České Budějovice

Kladno dnes večer naznačilo svůj potenciál. I ve druhém zápase letošního ročníku extraligy mužů si připsalo do tabulky plný počet bodů. Možná poněkud překvapivý výsledek, jelikož soupeřem Orlů nebyl nikdo jiný než vicemistr z Českých Budějovic, však může být jedním z rozhodujících faktorů v konečném zúčtování před play-off. I když se Orlům jako klasicky nevyhnuly hluché pasáže, zaviněné zejména řadou nedorozumění v nově složeném týmu, ukázali, v čele s lídrem Platačsem, že letos to s bojem o TOP 4 myslí vážně.

„ Jsem moc spokojený. V Belgii jsme prohráli zápas, který jsme měli vyhrát. Takže v první řadě jsem velmi rád za mé hráče, protože když se jim v jednom zápase něco nedaří, do dalšího jdou o to více naplno a je s nimi radost pracovat. Dnešní výhry si obzvlášť cením, protože České Budějovice jsou týmem, který se letos bude ucházet o titul. Navíc před naším publikem, které nám dodávalo po celou dobu zápasu neskutečnou podporu a hnalo nás dopředu,“ radoval se po premiéře trenér Arnaud Josserand. 

Do prvního setu vstoupilo domácí Kladno váhavě. Možná i po středeční zkušenosti z nešťastně prohraného zápasu spíše čekalo, jak se soupeř uvede. Jihostroj si vytvořil několikabodový náskok, který držel až do střední pasáže, kdy přišla na servis smečařská stálice Seppänen a Kladno šlo poprvé do vedení 14:12. Skóre se následně přelévalo ze strany na stranu, ale lepší pozici do koncovky si vypracovali Orli, když vedli 20:17. Útoky posil Taylora- Parkse a Luengase náskok smazaly, po time-outu trenéra Josseranda ovšem první jmenovaný zkazil servis a domácí díky efektivnímu útoku šanci na zisk sady nepustili. 

Druhá sada měla totožný průběh. Kladno se na začátku zdráhalo převzít iniciativu a odbrzdilo se až za stavu 13:13. Koncovku zahájil zkažený servis Emmera, následně se na hřišti v rámci střídání objevila kladenská ikona Hýský, který hned trojblokem se Zajíčkem a Seppӓnenen sestřelil jihočeského Balabanova. Střídající posila Gonzáles zaútočila jen do outu na rozdíl od tahouna Platačse, jehož smeč do diagonály znamenala náskok 22:19. Orli již nezaváhali a vedli nad Jihostrojem 2:0. 

Třetí set české Budějovice zahájily opět excelentně, ale tentokrát tým Arnauda Josseranda nestihl včas zareagovat a již brzy bylo rozhodnuto, že sadu pravděpodobně ztratí. I přes střídání nové japonské akvizice Imamury, které pomohlo zkorigovat stav, si letošní účastník Ligy mistrů dokráčel pro snížení skóre na 1:2 na sety. 

Kladno volejbal cz proti VK Jihostroj České Budějovice

Čtvrtá a poslední sada se odehrála v podobném duchu, ale tentokrát pro Kladno. Při podání Platačse odskočilo Budějovicím na 14:9 a tento náskok jim zajistil triumf v setu a v celém zápase. Lotyšský univerzál byl opět klíčovým mužem domácího družstva. Do statistik si připsal 27 bodů. Na straně Jihostroje si nejlépe vedl Argentinec Ignacio Luengas se 17 zásahy. 

I kapitánovi Adamovi Zajíčkovi po první domácí výhře spadl kámen ze srdce: „ Veliká radost, že jsme k tomu přistoupili tak, jak jsme k tomu přistoupili. Šli jsme si za vítězstvím od začátku, respektive od včerejška. Jsem rád, že kluci se toho chopili a že se k zápasu postavili velmi zodpovědně. Mrzí mě zase ten třetí set, naštěstí nás to nestálo dneska vítězství, myslím si, že už bych bouchnul úplně, kdybychom to prohráli. Velká radost, teď si musíme odpočinout a ve středu Gent.“

Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 25:22)

Domácí: Gonçalves, Graham, Neves, Seppӓnen, Zajíček, Platačs, libero Fernández Střídali: Hýský, Šálek, Imamura

Hosté: Balabanov, Taylor – Parks, van Schie, Luengas, Sedláček, Carísio, libero Kovařík, Michálek Střídali: Emmer, Gonzales, Leština

Zápasová statistika ZDE

Nadcházející zápasy A týmu:

1.11., 18:00, CEV Cup: Kladno volejbal cz – Gent 

4.11., 18:00, 4. kolo extraligy: VK Karlovarsko – Kladno volejbal cz 

9.11., 18:00, 13. kolo extraligy: Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 

11.11., 17:00, 6. kolo extraligy: Black Volley Beskydy – Kladno