Kladno bylo Karlovarsku rovnocenným soupeřem

I přes prohru nemusí hráči Kladna věšet hlavu. Naopak. Solidně zaplněná kladenská hala mohla vidět napínavou bitvu, a hlavně živou vodou politý tým, který přes enormní marodku dlouho vzdoroval karlovarskému favoritovi. Dnešní výkon mohl hráčům dodat sebevědomí a zkušenosti do nadcházejících zápasů. Uznání si zaslouží i soupeř, který obdivuhodně zvládá náročné zápasové tempo posledních týdnů.

Kladno volejbal cz

Kladno volejbal cz – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 21:25)

Kladenský tým vstupoval do zápasu s vědomím, že skoro nedisponuje střídáním a i hráči, kteří mohou do utkání zasáhnout, mají všemožná zdravotní omezení, která je limitují. O to víc bylo překvapující, že po dobu celého prvního setu drželi spoluhráči kapitána Kraffera s ve formě hrajícím Karlovarskem krok, a naopak v koncovce i vedli. Vary se dostaly do vedení 5:8 po útocích Juhkamiho a Lamance. Kladno kontrovalo dvěma esy Špuláka a útoky Kraffera a Platačse a šlo do mírného vedení, které navyšovalo až na 18:14. Dvě nevynucené chyby však pomohly hostům stáhnout, a i když Orli vedli ještě v koncovce 23:21, duo Lamanec, Wiese zkušeně sadu dotáhlo do vítězného konce pro hosty.

Druhá sada měla totožný průběh. Týmy se tahaly o každý bod a ve střední části setu se Kladno opět utrhlo na 16:13. To už byl na hřišti holandský nahrávač van Solkema a ze zdravotních důvodů střídal i Platačs, kterého nahradil Hýský. Tři nevynucené chyby domácích a útoky Wiera a Juhkamiho však bodový rozdíl smazaly a Karlovarsko si vytvořilo náskok 19:22. Koncovka byla v režii Kladna, tři body, ale i tři nevynucené chyby znamenaly setball pro Vary, který proměnil Lamanec esem.

Třetí set, jakkoli byl od začátku vyrovnaný, se lépe odvíjel pro Karlovy Vary. Po dvou esech Juhkamiho vedly již 11:15. Na kladenské straně si ovšem vzali hlavní slovo Seppänen se Špulákem a dotáhli své družstvo až k vyrovnání na 20:20. Potřetí před neúnavně fandícím publikem Orli nezaváhali a eso van Solkemy spolu s útoky Seppänena a Hýského znamenaly snížení skóre na 1:2 na sety.

Poslední sada byla tou nejvíce jednoznačnou. Karlovy Vary si vypracovaný pětibodový rozdíl udržely až do koncovky. Za stavu 16:21 se začalo Kladno velmi rychle přibližovat, když smečaři Kraffer se Seppänenem vysmečovali skoro vyrovnání. Karlovarsko si však zkušeně závěr setu pohlídalo a koncovku za stavu 21:24 již nepustilo.

Domácí: Fortuník, Kraffer, Kyjanica, Platačs, Seppänen, Špulák, libero Kunc Střídali: Hýský, van Solkema, Andersen

Hosté: Juhkami, Weir, Lamanec, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer Střídali: Kasan, Sasak, Ihnát

Ohlasy po utkání:

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Předvedli jsme bojovný výkon, který by si možná zasloužil nějaký bod. Byl to zápas, který jsme za tři body mohli vyhrát my, bohužel jsme nezvládli dvě koncovky, tím pádem jsme prohráli. S tím, jakou marodku momentálně máme, jsem hrdý, co jsme dnes předvedli a jak jsme bojovali. Nejvíc mě mrzí výkon našich čárových rozhodčích, být z Kladna, tak se za tento výkon stydím a lezu kanálem.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „V rozhodujících momentech v prvním, druhém a závěrečném setu jsme byli míň rozhodní a míň důrazní než Karlovarsko, takže to nestačilo ani na bod.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Těžký zápas na Kladně, jako vždy. První dvě koncovky jsme ukradli my, tu třetí Kladno. Pak se to tahalo, v každém setu jsme si udělali nějaký náskok, který Kladno stáhlo a bojovalo se v koncovce. Nevím, jak to vypadalo z hlediště, asi to nebyl nějak extra krásný volejbal, ale o to to bylo bojovnější a my jsme spokojení.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dobré tři body. Samozřejmě je vidět, že nám chybí ta mentální svěžest. Chyběla nám potřebná agresivita. Naštěstí jsme to nějak uboxovali a vracíme se pozitivně domů.“