Volejbalisté Kladna i přes prohru končí na třetím místě

Poslední vystoupení hráčů Kladno volejbal cz sice nedopadlo dobře, když na půdě VK Karlovarska podlehli 3:2, ale přesto panuje spokojenost, když definitivně potvrdili umístění na třetí příčce. Ve vyřazovacích bojích je na úvod čeká tým Volejbal Brno.

VK Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:2 (-21, 20,-22, 18, 8)

Po čtrnácti dnech se oba soupeři znovu střetli. V Českém poháru byli úspěšnější Kladeňáci, Karlovarsko toužilo po odvetě. První set byl vyrovnaný, mužstva se střídala ve vedení. Hostům se podařilo po druhém timu získat tříbodový náskok, který následně udrželi až do konce.

Také druhé pokračování mělo téměř identický průběh. Rozdíl byl v tom, že Západočeši v polovině sady získali náskok dvou míčů, který si udržovali. Znovu se tak rozhodlo později. Tentokráte však zvýšili náskok domácí až na rozdíl čtyř bodů. Středočeši sice stáhli na 21:19, ale ke dramatické koncovce nedošlo, protože závěr si Karlovarsko pohlídalo.

Třetí dějství bylo hodně napínavé. Celek ze západu Čech využil na začátku určité psychické výhody a vedl 11:8. Ale do druhého oddechového času již hosté obrátili výsledek ve svůj prospěch na 15:16, Když  Baranov a spol. „utekli“ domácím na 19 bodů, zdálo se být skoro rozhodnuto. Opak byl však pravdou. Karlovarsko postupně stačilo vyrovnat na 22:22. Kladno však v závěru úspěšnými dvěma útoky a blokem dovedlo set do vítězného konce.

Čtvrtá sada byla plně v režii domácího kolektivu. Ale právě  hned od jejího začátku dal trenér Fortuník příležitost všem hráčům, kteří nedostávali tolik šancí, což se pochopitelně odrazilo ve výkonu. Tým z Karlových Varů nechtěl dopustit druhou porážku během dvou týdnů a brzy si vybojoval pětibodový náskok. Kladenský tým sice snížil na rozdíl tří míčů, ale to bylo vše. Domácí dokázali téměř vzápětí zvýšit na 19:13, čímž prakticky rozhodli. Závěr byl jejich exhibicí.

Zkrácená hra byla velmi rychlá. Karlovarsko mělo podstatně větší motivaci a rozhodující náskok si vybudovalo hned v polovině sady, kdy se dostalo do vedení 8:3. Hosté nakonec prohráli rozdílem sedmi bodů.

„První tři sety přinesly oboustranně výborný volejbal. Naším cílem bylo uhrát dva, abychom získali bod a potvrdili tak třetí místo, což se podařilo. Od čtvrtého setu jsem dal příležitost i dalším hráčům z kádru, aby „okusili“ extraligu. Přes jejich snahu bylo vidět, že musí na sobě ještě hodně pracovat. V play-off nás čeká Brno, což je těžký soupeř, ale přesto věřím, že máme na to, abychom moravský celek vyřadili,“ říká kouč Milan Fortuník.

Kladno volejbal cz tak po skončení základní části Uniqa extraligy končí na třetím místě. Ve čtvrtfinále, které začíná v úterý 19. března, se střetne doma s celkem Volejbal Brno.

Sestava: Habr, Baranov, Vemič, Zajíček, Hýský, Sobotka – Moník. Střídali: Piskáček, Wallisch, Marel, Koloušek, Blažek, Vostárek. Rozhodčí: Kvarda – Kořenek. Diváci: 800. Zápas trval: 120 minut.

Zdroj: https://kladenskelisty.cz/189932/volejbaliste-kladna-i-pres-prohru-konci-na-tretim-miste/