Starší žákyně doma stoprocentní. Kadeti odjeli z Kojetína bez bodu

Starší žákyně Kladno volejbal cz

O posledním lednovém víkendu se v hojném počtu v kladenských halách představily mládežnické kategorie. Doma hrály jak starší, tak mladší žákyně a také oranžový minivolejbal. Na Hanou se vydali kadeti, po čtyřech porážkách se ale vrátili bez bodu.

Sestupnou tendenci měly výkony A-týmu mladších žákyň. Na úvod turnaje si poradily s druhým kladenským celkem, Příbram dokázaly porazit v tie-breaku, s Královým Dvorem už ale ve zkrácené hře padly a nakonec za turnaj připsaly šest bodů. „Hrály jsme dobře, sice jsme pár bodů zbytečně ztratily, ale udělaly jsme pokroky jak po fyzické, tak po psychické stránce,“ řekla Ema Krečová s tím, že společně s ostatními děvčaty se nechala dříve rozhodit, když společně prohrávaly o několik bodů a pak už se nedokázaly dostat zpátky.

Co se týče mentality, tak ta jde u mladších žákyň, tak ta jde nahoru. „Dřív na zápasech jsme si nevěřily a šly jsme do nich s tím, že prohrajeme, teď už jsme byly sebevědomější,“ pochvalovala si Krečová. Nakonec z toho byly dvě výhry a jedna porážka. Hůř dopadlo rezervní družstvo, které ve třech zápasech neuhrálo ani set.

Stoprocentní byly v neděli v Přetlakové sportovní hale při 12. základní škole starší žákyně. Svěřenkyně Tomáše Homera zvládly všechny tři duely, pouze až v tom posledním s Rakovníkem ztratily set a musely se dělit o body. „Chytaly jsme dobře smeče i příjmy soupeře, až na druhý zápas, kde nám to docela unikalo,“ poznamenala Karla Perglerová, jež sama servisem výrazně pomohla k výhrám.

Ona sama čekala výhru i ve třetím zápase proti Rakovníku. Ta se ale rodila těžce. Kočky sice v pohodě získaly první set, druhou sadu ale urval v koncovce soupeř, napínavý tie-break šel ale opět na stranu Kladna, které nakonec zvítězilo 2:1.

V neděli dopoledne bylo živo v obou kladenských halách. V té sportovní u aquaparku sehráli další turnaj účastníci oranžového minivolejbalu. Kvůli covidu ale byla účast výrazně nižší a děti musely hrát v komornější atmosféře. Nejpočetnější zastoupení mělo Kladno, které vyslalo hned čtyři družstva. Na celkové druhé místo dosáhl klučičí pár, jenž na turnaji prohrál pouze dva zápasy. Lepší bylo pouze jedno družstvo z Kralup.

„Baví mě na tom to, že se běhá a nejsme na tak obrovském hřišti. Podle mě je to jednodušší než ostatní sporty. Když jsme hrál tenis, tak jsem vůbec nevěděl, nebo třeba v atletice,“ řekl Daniel Turnbull, který se nejprve se svým parťákem na hřišti hledal, pak se ale sehráli a dokázali vybojovat druhé místo. „Na začátku jsme si moc nerozuměli, s postupem času už jsme si rozdělili role, když k nám přiletěl míč,“ objasnila mladá budoucí naděje kladenského volejbalu.

Víkend na Moravě, v Kojetíne v Olomouckém kraji strávili kadeti. Ve čtyřech zápasech ale neuhráli ani bod a odjížděli domů s prázdnou. Dvakrát sahali alespoň po bodu, nicméně jak s Prosekem, tak domácím týmem prohráli důležitou třetí sadu nejmenším možným rozdílem a oba soupeři pak dotáhli zápas do vítězného konce ve čtvrtém setu.