A týmu k výhře pomohl rekordní Špulák

Kladno volejbal cz proti Fatře Zlín

Předpokládanou výhru Kladna provázely nečekané porodní bolesti. Hráči Fatry Zlín nechali ostych kdesi na D1 a domácím favoritům cestu za třemi body celý zápas úspěšně komplikovali. Orli vyrobili celkem 31 nevynucených chyb a svůj herní rytmus nalezli až v půlce třetího setu. Nepochopitelnou nervozitu jim pomohlo setřást zejména kvalitní podání. Střelnici si otevřel Petr Špulák, který zaznamenal celkem 10 es.

Domácí tým do zápasu vstoupil odhodlaně a vedl 8:5 po dvou esech reprezentanta Špuláka, když si trenér Obdržálek bral první time-out. Zlín poté skóre dotáhl na rozdíl jediného bodu útokem a blokem Čekety. Následovala pak série chyb na obou stranách a týmy se skoro nedostaly do hry. Orli v koncovce utekli Fatře o pět bodů, když útočil střídající Hýský a další dvě esa zaznamenal Špulák.

Od začátku druhého setu začal být Zlín daleko iniciativnější. Osm bodových útoků a dva Pražákovy přímé body z podání znamenaly vedení 8:12. Kladenská lavička zareagovala dvojstřídáním, kdy se na hřiště dostala dvojice van Solkema-Hýský. Orli začali postupně Fatru dotahovat, ale dvě nevynucené chyby znamenaly, že Zlín odskočil na 16:22. Kladno sice mohutně finišovalo, útok a blok kapitána Kraffera přiblížily domácí na rozdíl pouhých dvou bodů, ovšem van Solkemův servis do outu znamenal výhru hostů 22:25.

Ve třetím a čtvrtém setu svěřenci Milana Fortuníka znatelně zvýšili koncentraci a z toho pramenil snížený počet nevynucených chyb, když jich vyprodukovali pouze 5, respektive 6. Tento fakt ovlivnil i průběh zbytku zápasu. Ve třetí sadě se Zlín dostal do vedení 5:8, ale od tohoto okamžiku Kladno přeřadilo na vyšší rychlost a trpělivou hrou se dostalo postupně před Fatru. Zlínská lavička se domácí snažila v rozjezdu zastavit za stavu 17:14 time-outem, ale od té chvíle to bylo pouze Kladno, které bodovalo a získalo sadu 25:16.

Čtvrtý set si nastartovaní Orli nenechali vzít a od začátku jasně ukázali, že s tiebreakem rozhodně nepočítají. Vedení 7:1 drze hrající Zlín stáhnul, oba týmy začaly hrát bez chyb a byl k vidění velmi pohledný a bojovný volejbal. Ve střední pasáži se projevila zkušenost blokaře Čechmánka, když třemi body v řadě svoje družstvo dotáhl na rozdíl pouhých dvou bodů, domácí už ale nezaváhali a koncovku zápasu si pohlídali. Matchball proměnil útokem Lukáš Kyjanica a Orli se mohou radovat z první letošní výhry na domácí půdě.

Kladno volejbal cz

Kladno volejbal cz – VSC Fatra Zlín 3:1 (25/20, 22/25, 25/16, 25/21)

Rozhodčí: Hladišová, Velinov

Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Fortuník, Seppӓnen, Kyjanica, Platačs, Kraffer, Špulák, libero Kunc, Čmeľ Střídali: Hýský, van Solkema

Hosté: Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozák, Pražák, libero Viceník Střídali: Adamec, Gálík, Toman, Pavlovský

Ohlasy po utkání:

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Důležité tři body! Průběh zápasu nebyl takový, jaký jsme si představovali. Bylo tam velké množství chyb, které nebyly třeba, dnes nebyl potřeba tak velký risk. Měli jsme nechat soupeře možná víc hrát, ale dobře, že jsme se dokázali vrátit do hry, zkoncentrovat a v důležitých momentech ty sety obrátit na naši stranu.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Během utkání jsme dělali velké množství nevynucených chyb. Zkomplikovali jsme si tím průběh zápasu. Jsem rád, že pak se náš výkon zlepšil a že máme tři body.“

Luan Duc Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dnes rozhodl servis domácích, bohužel jsme se nedokázali vypořádat se Špulyho servisem. Dostali jsme nějaká esa, třeba tři v každém setu, s tím se pak hraje trošku blbě.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Hráli jsme to, co nám Kladno dovolilo na servisu. Byli lepší na podání, dávali nám esa v sériích. Jinak jsme podle mě byli vyrovnaný soupeř, jen škoda těch es.“