Posila na poslední chvíli. Mezi Orly míří Lukáš Čeketa

Lukáš Čeketa, nový hráč Kladno volejbal cz

Volejbalisté Kladna vítají mezi sebou novou akvizici. Na hostování do konce sezony přichází mezi Orly zlínský smečař Lukáš Čeketa. Fatra už nemá šanci postoupit do vyřazovacích bojů a tak ho aktuálně poslední celek UNIQA extraligy uvolnil v závěru přestupního období.

Šéf a trenér Kladna se celý leden poohlížel se svým realizačním týmem po posile na nejdůležitější část sezony – nadcházející play-off. Nakonec ukázali na 20letého smečaře ze Zlína Lukáše Čeketu. „Hlavní důvod je, že máme v týmu nejen profesionály, ale i studenty a hráče, kteří hrají při zaměstnání. Chtěli jsme do závěru ligy posílit, aby bylo více lidí i na tréninku. Z těch možností nám vyšel Lukáš nejlépe,“ objasnil trenér Kladna Milan Fortuník příchod talentovaného volejbalisty, který si zahrál i na domácím světovém šampionátu do 20 let, kde se potkal například se současným blokařem Orlů Petrem Špulákem.

Čeketa byl nejlépe bodujícím hráčem Fatry v letošní sezoně. Poslední tým UNIQA extraligy ale zvítězil v probíhajícím ročníku pouze jednou a už prakticky nemá šanci nijak promluvit do bojů o předkolo play-off. I proto ho nakonec uvolnil šéf Zlína Roman Macek. Mladého smečaře, který dokáže zaskočit i na pozici univerzála získalo Kladno na hostování do konce sezony.

Lukáš Čeketa už bude nastupovat v dresu Kladna

„Jsem rád, že nám vyšli vstříc. Sáhli jsme po něm, protože víme, že má razantní servis, hodně skáče i tvrdě útočí. Není to žádný obr, ale věřím, že nám v jarní fázi sezony pomůže,“ říká Fortuník na adresu Čekety. Trenér Orlů musel reagovat jednak na zranění Hancocka, zdravotní problémy Seppänena, nebo uvolňování Vostárka do prvoligového ČZU Praha. „Sáhli jsme po posilnění proto, abychom to všechno nějak zvládli, když i Jiří Kraffer měl nějaké bolístky a nikdo z útočníků nebyl v pořádku,“ podotýká kladenský kouč.

Kladno bylo mezi prvními týmy, které projevily o Čeketu zájem a možná právě díky tomu, že se ozvalo jako první, tak nakonec mladého útočného hráče získalo. „Jsem rád, že jsme se dohodli hned a že existují ještě gentlemenaské dohody a vše proběhlo ke spokojenosti všech stran,“ uzavřel Fortuník. Čeketu si budou moci příznivci Orlů poprvé prohlédnout v domácím utkání s Odolenou Vodou. Premiéru si ale odbude o víkendu v Brně.

Lukáš Čeketa na příjmu za VSC Fatra Zlín