Kladenským orlům schází k bronzu dvě výhry

Kladenští volejbalisté v cestě za bronzovou medailí doma s Ostravou klopýtli 2:3 (20:25, 25:20, 22:25, 25:18, 11:15). Série o bronzovou medaili se hraje na dvě výhry.

Kladno hořelo na útoku, nešel mu servis. Jestliže soupeř nahrávku proměnit dokázal, orli z ní v první sadě rozhodující body nezískávali.

Ve druhém setu domácí výrazně zlepšili příjem a ruku v ruce s ním obranu. Smečaři a Zajíček pokládali důležité míče, libero Moník hrál jak o život, neboli jako vždycky.

Ovšem Ostravané nejsou žádní nazdárkové. Ve třetím dějství takřka přestali chybovat a Kladno jednoduše přehráli.

Body ve čtvrté sadě se přelévaly ze strany na stranu. Na čtrnáctém orli soupeři odlétli a zápas protáhli do zkráceného setu. V něm ale tahali za kratší konec provazu.

Odveta v Ostravě je na programu v pondělí.

Sestava Kladna: Vemič, Zajíček, Hýský, Habr, Baranov, Sobotka, libero Moník  (Marel, Vostárek, Blažek, Piskáček, Sedlář, Wallisch).