Novým kapitánem Kladenských orlů je Tomáš Hýský

Na „stará“ volejbalová kolena se letos znovu podíval do reprezentace a coby nejzkušenější matador kladenského týmu „navlékne“ smečař Tomáš Hýský (35) v této sezoně kapitánskou pásku.

Kapitáne, jaký máte mančaft?
Zatím se jeví pěkně (usmívá se). Kluci makají, i když nás dosud v tréninku nepotkalo nic zvláštního. Líbí se mi, že se u toho nekecá a všichni bez námitek poslouchají nového kondičáka na slovo. Z nových tváří máme Filipa Habra na nahrávce, což je výborný pohyblivý hráč s vynikajícím servisem i kvalitní parťák do týmu. Poláka na bloku, Srba na smeči ani účko Venezuelana neznám, ale podle referencí by to mělo být super. Zvláště účko je prý parádně naskočené. Doufám, že naskočíme v sezoně všichni, udržíme si formu, znovu se dostaneme do finále a konečně ho vyhrajeme.

A ze základní sestavy nesmíme zapomenout na Moníka, zřejmě nejlepší libero extraligy…
Moňas se neskutečně zlepšil. Jeho výkony rostly zápas od zápasu v extralize, ale reprezentace ho zvedla ještě výš. Neskutečně tam vyrostl. Jsem rád, že hraje za nás.

Když se k tomu přidá vaše vysoká smeč, finále by opět mohlo přijít…
S tím výskokem to není, co to bývalo (směje se). Teď jsem byl o nějakých pět centimetrů nižší. Ale ono to v sezoně bude dobré.

Co všechno vás jako kapitána na hřišti čeká?
Začnu tím, že dosavadního kapitána Adama Zajíčka si beru jako asistenta. Budeme mít na starost hlavně mančaft hecovat. Stávám se prostředníkem mezi hráči a vedením klubu. Médiím musím být jako první vždy k dispozici. V určitých mezích mám právo se na hřišti hádat s rozhodčím. Konečně si to můžu dovolit (usmívá se).

Zdroj: Jan Murárik / vasekladno.cz