Kladno si post libera pojistilo

Ignacio Fernández a Matěj Šálek, Kladno volejbal cz

Kladenská obrana prošla od května zemětřesením, když během několika týdnů přišla o své bývalé a budoucí libero. Tuto chaotickou situaci přichází uklidnit velmi komplementární dvojice hráčů. I když by se na první pohled mohlo zdát, že Ignacio Fernández a Matěj Šálek nemají moc společného, jejich hráčské umění a přínos týmu do sebe zapadají jako dílky puzzle skládačky. 

„ Po nečekaných změnách na pozici libera jsme byli rádi, že přišla nabídka od pražských Lvů, kteří mají momentálně v kádru čtyři libera, mezi nimiž figuroval i Matěj. Vzápětí přišla ještě nabídka od jednoho z našich spřátelených agentů, který přímo trenérovi nabídl Ignacia. Po interní poradě jsme se rozhodli, že pokud to bude možné a dohodneme se, protože ještě o podmínkách Matějova příchodu jednáme, tak bychom byli velice rádi, aby v týmu Orlů zůstali oba dva. Tím bychom s jistotou zabezpečili post libera a měli bychom daleko více možností do tréninku,“ vysvětluje řešení situace kladenský prezident Milan Fortuník. 

Fernández, o devět let starší než jeho kolega Šálek, s národním týmem vybojoval zlato na Panamerických hrách v roce 2017. Tento úspěch, společně s účastí ve Světové lize a na mistrovství světa, zažil ještě během svého prvního profesionálního angažmá v klubu Club Ciudad de Buenos Aires. Ten v roce 2018 opustil a přesunul se do celku městského rivala UNTREF Vóley. S ním vyválčil finále argentinského Supercupu, v lize byli však spíše průměrní a skončili na osmém místě. Opětovná změna klubu přinesla zase stříbro v Superpoháru, více s družstvem Obras San Juan Voley nestihl, protože ročník ukončila pandemie koronoaviru. 

Ignacio Fernández, Kladno volejbal cz

To bylo impulsem změnit prostředí, i kontinent a Hernández okusil na dva roky rumunský volejbal. Nejprve v týmu Unirea Dej, pak se přesunul do známějšího SCM Zalău. Tam se setkal s ex- brněnským nahrávačem Volodymyrem Kovalchukem. V obou týmech získal pohárový bronz. Po těchto zkušenostech se ovšem Fernández vrátil do argentinského River Plate, se kterým v sezóně 2021/2022 uhrál šesté místo v Lize A1. 

Matěj Šálek, jehož vzorem je světový obranářský fenomén na postu libera Jennia Grebennikov, vstoupil do povědomí volejbalové veřejnosti díky úspěšnému působení v mládežnických reprezentačních výběrech. V roce 2019 mohl být smutný ze čtvrtého místa na mistrovství Evropy kategorie U17, rok poté si však spravil chuť stříbrnou medailí s družstvem U18. S výběry U19 i U21 se umístil v TOP 10 na mistrovství světa, nutno poznamenat, že hrál vždy i s týmy o kategorii staršími. Klubovou kariéru korunoval v loňské sezóně, když se stal mistrem ČR s týmem Lvi Praha. „ Na novou sezónu na Kladně se těším. Mám velká očekávání, myslím si, že máme dobře složený tým a budeme velmi ambiciózní. Kluci mě mezi sebe bez problémů přijali, díky tomu se v novém týmu cítím velmi dobře,“ řekl Matěj o svém příchodu. 

Matěj Šálek, Kladno volejbal cz

S Ignaciem přichází nesmírné kvantum zkušeností, Matěj je klubovou investici do budoucna, kdy věříme, že by v příštích letech mohl plnit roli týmové opory,“ vysvětluje angažování dvojice trenér Arnaud Josserand. Nová akvizice Fernández se před domácím publikem představí za dva týdny v odvetných zápasech s Jihostrojem české Budějovice, kam A tým dnes vycestoval za přípravným dvojutkáním. 

Ignacio Fernández

Narozen: 1994

Výška: 177 cm

Dosah: 310 cm

Blokařský dosah: 300 cm

Matěj Šálek 

Narozen: 2003

Výška: 181

Dosah: 306 cm

Blokařský dosah: 296 cm 

Orli se loučí se svým kapitánem

Jiří Kraffer, Kladno volejbal cz

Když kladenské Orly opustil na konci minulé sezóny Tomáš Kunc, našel Milan Fortuník jeho nástupce přímo v týmu. Radost z rychlého a efektivního řešení ovšem netrvala dlouho a tým se bude muset definitivně obejít i bez svého kapitána Jiřího Kraffera. I když se s vedením klubu snažili najít řešení, za jakých podmínek po rozhodnutí pokračovat pouze jako poloprofesionál v týmu působit, společnou řeč nakonec nenašli. „ K tomu, že jsem neakceptoval nabídku klubu asi přispělo i to, že role libera mě nenaplňovala tolik, jako role smečaře, a když jsem si všechno dal na misky vah, tak jednoznačně převážila rodina,“ vysvětlil své konečné rozhodnutí. To se netýká nejen jeho angažmá na Kladně, profesionální volejbal opouští úplně. 

Po překvapivém konci profesionální kariéry libera Tomáše Kunce se rozhodlo vedení klubu Kladno volejbal cz vyřešit situaci interně. „ S Jirkou jsme se poměrně rychle shodli na jeho přechodu z postu smečaře na libero a vypadalo to jako správný krok. Pak došlo v jeho soukromém životě k důležitým změnám a dospěl k rozhodnutí, že nechce pokračovat jako profesionální hráč. Bohužel jsme nedošli ke shodě na podmínkách, za kterých chtěl v kariéře na Kladně pokračovat i při zaměstnání. Nakonec to dopadlo tak, že i on ukončil kariéru, a my přišli během několika měsíců i o druhou oporu,“ popsal nečekané vyústění situace prezident Kladno volejbal cz Milan Fortuník. 

Jiří Kraffer, Kladno volejbal cz

S ohledem na rodinu, kterou kolem Vánoc čekáme, jsem se před sezonou rozhodl, že chceme žít “doma”, tedy na západě Čech. Pořad jsem ale volejbal hrát chtěl, a tak jsem se snažil domluvit s klubem abych mohl fungovat víc jako poloprofík. Nakonec jsme našli kompromis i s novým trenérem, ale bohužel jsme se neshodli s klubem. A tak jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl. Náš rozchod byl korektní, po třech letech mezi sebou máme velmi osobní vazby. Samozřejmě budu kluky sledovat, myslím si, že letošní tým má velký potenciál, a i pro družstvo bude lepší, když bude mít libero, které s ním bude pořad,“ dodal Kraffer k nečekanému konci kariéry. 

Eagles naštěstí vcelku rychle nalezli náhradu, když se k týmu připojil pražský Matěj Šálek a v tomto týdnu ho doplnil Argentinec Ignacio Fernández. „ Myslím si, že nakonec bude toto řešení funkční, soudě podle prozatímního průběhu přípravy. Také to znamená, že se A tým rozšíří až na 14 členů, což si pochopitelně trenéři Josserand se Samselym pochvalují,“ dodal Fortuník. 

Jiří Kraffer, Kladno volejbal cz

„Odchod Jirky nás nesmírně mrzí. Abychom tuto ztrátu vykompenzovali, přivedli jsme zkušeného argentinského ex-reprezentanta Ignacia Fernándeze a mladého a velmi nadějného Matěje Šálka. S Ignaciem přichází nesmírné kvantum zkušeností, Matěj je klubovou investici do budoucna, kdy věříme, že by v příštích letech mohl plnit roli týmové opory,“ vysvětluje angažování dvojice trenér Arnaud Josserand. 

Jiří Kraffer je produktem jihočeské volejbalové školy, ale první volejbalové krůčky udělal v rodné Plzni. Po čtyřech sezónách v A týmu Jihostroje zatoužil pro větším herním prostoru a rozhodl se pro hostování v Aeru Odolena Voda. Herní ročník byl ovšem kvůli koronavirové pandemii zrušen a „Kraffy“ se přesunul do kladenského klubu, ve kterém strávil tři úspěšné roky jako hráč základní sestavy a kapitán týmu. 

Jiří Kraffer, Kladno volejbal cz

Víkendový výsledkový servis 16.9. – 17.9. : Mládež v září září

EAGLES U18, Kladno volejbal cz

Domácí prostředí využili stoprocentně nejen extraligoví kadeti, ale i starší žákyně. Oba týmy v kvalifikaci uspěly a vyplnily tak přání trenérů, stejně jako A tým U16, který o postup do první skupiny Krajského přeboru bojoval v Příbrami. Rozjely se také soutěže kladenských CATS. 

Muži C

EAGLES C, Kladno volejbal cz

Tým Milana Fortuníka odehrál dvojzápas skupiny B Krajského přeboru 2. třídy mužů. Proti Rakovníku nastoupilo družstvo na antuce v rozdělovském Beach klubu Vavřinec, ale ani domácí prostředí mu nepomohlo k zisku prvního letošního setu. „ Nedaří se nám udržet konstantní výkon po celý průběh zápasu. Máme velké výkyvy. Na druhou stranu, soutěž plní to, co jsme od ní očekávali, to znamená, že kluci, kteří nejsou ve svých týmech vytížení, dostávají herní prostor,“ zhodnotil utkání trenér Fortuník.

Do konce podzimní části schází odehrát ještě čtyři zápasy. Příští víkend čeká chlapce Odolena Voda, soutěž následně uzavřou na Kladně s týmem VK Rakovník. 

Kladno volejbal cz – Lokomotiva Rakovník 0:3, 0:3 

Všechny ostatní výsledky naleznete ZDE

Chlapci U18 

EAGLES U18, Kladno volejbal cz

Kladenští kadeti vstoupili do soutěže pravou nohou. Víkendový náročný program zvládli bez zaváhání a stoprocentně potvrdili ambice, o kterých mluvil trenér Martin Čmeľ v předzápasovém rozhovoru.    „ První rozřazovací turnaj skončil podle očekávání dobře, všechna čtyři utkání jsme dokázali vyhrát. Šanci dostali úplně všichni z nominace. Bylo ale vidět, že jsme nepředvedli ještě naše maximum, a to ani v jednom utkání. V posledním zápase jsem měl pocit, že měli kluci dojem, že to půjde samo, a chvilková nepozornost a nekoncentrace nás stála jeden set. I přesto jsme si první výkonnostní skupinu vybojovali. Určitě musíme zapracovat na stabilitě podání, přihrávce a na snížení počtu nevynucených chyb z naší strany. “ shrnul střízlivě týmové výsledky Čmeľ. 

Kladno – Příbram 3:0

Kladno – Sokolov 3:0

Kladno – Hradec 3:0

Kladno – Nymburk 3:1

Všechny výsledky a program naleznete ZDE

Dívky U20

Druhou ligu kategorie U20 zahájil tým Petr Forejta dvěma prohrami s pražskou Slávií. V šestičlenné skupině A narazí ještě na Jirkov, Rokycany, Karlovy Vary a Vejprnice. „ Musím uznat, že soupeř byl o kousek lepší, byť sety byly poměrně vyrovnané. Nás bohužel srazilo množství chyb na příjmu. Zároveň jsme hráli poprvé v nové sestavě a mladší hráčky byly viditelně nervózní, což podle mě vyřeší čas a herní zkušenosti,“ shrnul start sezóny Petr Forejt. 

Kladno – SK Slavia Praha 0:3, 0:3 

Všechny výsledky a program naleznete ZDE

Dívky U18 A

CATS U18, Kladno volejbal cz

Trenérský tandem Svoboda – Červený v sobotu s týmem kadetek vycestoval do severočeského Sokolova, kde je čekaly dva zápasy druhé ligy U18. „ První dvě utkání nám ukázala, na čem máme zapracovat. V prvním zápase nás ochromila ze začátku nervozita, prohru bych ale přičítal nepřesnostem v druhých částech setů. Ve druhém zápase jsme výkon i projev zlepšili, a i změny v sestavě nám dopomohly k vedení 2:1. Holky ale tento stav asi ukolébal a nakonec nás to stálo výhru,“ litoval nedotaženého tiebreaku Václav Červený. 

Sokolov- Kladno 3:0, 3:2

Všechny výsledky a program naleznete ZDE.

Dívky U16

CATS U16 A, Kladno volejbal cz

Obrovský úspěch si připsala děvčata obou týmů starších žákyň. Kladno A U16 se probojovalo do první výkonnostní skupiny Krajského přeboru, B tým pak postoupil do druhé. 

Dívky U16 A 

CATS U16 A, Kladno volejbal cz

Druhý kvalifikační turnaj v Příbrami odehrál A tým kategorie U16 pod vedením Ireny Pokorné. Před družstvem oslabeným o čtyři hráčky základní sestavy ( školní výlet v zahraničí, hostování extraliga a zraněni) stál nelehký úkol přeci jen vybojovat první výkonnostní skupinu. „ S většinou mladších hráček na hřišti jsme začaly velice nervózně, ale nakonec jsme první dva papírově slabší soupeře zvládly porazit. Poslední zapas rozhodoval o vítězi naší skupiny, tedy o prvním postupovém místě mezi nejlepších deset středočeského kraje. Najednou jsme předváděly úplně jiný, dravý a bojovný volejbal. Dobře jsme přihrávaly a dařilo se i podaní. Na ruce jsme měly dokonce setbol a chyběl kousek štěstíčka, abychom se mohly radovat z vítezství v prvním setu. Ve druhem setu jsme se z těsné porážky už nedokázaly oklepat a Královu Dvoru jsme podlehly 0:2. Budeme si přát, abychom patřily mezi 2 nejlepší družstva na druhém místě a postoupily ještě do první skupiny,“ chválila děvčata trenérka Pokorná. Hned večer už bylo jasné, že se její přání vyplnilo a tým si připsal na své konto první úspěch a povzbuzení do dalších zápasů. 

Kladno – Baník Příbram C 2:0

Kladno – TJ Kralupy C 2:0

Kladno – TJ Sokol Králův Dvůr A 0:2 

Dívky U16 B 

CATS U16 B, Kladno volejbal cz

B tým U16 pořádal druhou kvalifikaci krajského přeboru skupiny H na Kladně. „ V průběhu turnaje nastoupily všechny hračky a ty nevyhrané si začínají zvykat na hřišti. Ještě musíme hodně pracovat na přihrávce a konzistentním podání, ale holky jsou skvělá parta a je radost s nimi pracovat. Naše výkony dnes stačily na třetí místo a uvidíme, jestli budeme hrát druhou skupinu nebo třetí A skupinu,“ neskrýval spokojenost trenér Petr Vilt. Stejně jako A družstvo, i jeho svěřenkyně nakonec korunovaly bojovné výkony postupem do té lepší, v tomto případě druhé výkonnostní skupiny Krajského přeboru starších žákyň. 

Kladno B – Říčany 1:2

Kladno B – Příbram A 0:2

Kladno B – Králův Dvůr B 2:0

Všechny výsledky a program naleznete ZDE

Nadcházející zápasy:

Eagles C, Krajský přebor 2. třídy: Odolena Voda, 23.9.

Eagles U16, Krajský přebor: Komárov, 24.9.

CATS U16 A, Český pohár, 23.9. – 24.9. 

Zápasy s Innsbruckem Kladnu ukázaly, na čem je třeba pracovat

Kladno volejbal cz

Další zápasový test absolvovali kladenští Eagles proti soupeři ze zahraničí. Dvouměsíční čekání na první mistrovský zápas jim tentokrát zpestřil rakouský Innsbruck. Oba dva zápasy se týmu Kladna herně i výsledkově vydařily.

„Kdybych měl shrnout naše výkony, máme skvělé začátky setů a musíme se naučit být nekompromisní i v koncovkách, chybí nám ještě „ zabijácký instinkt“. Zbytečně dáváme soupeřům nadechnout a tím riskujeme. Jedná se zejména o výpadky koncentrace a velmi triviální chyby, Ale když vezmu v potaz, že se nacházíme v nejtěžší fázi přípravy a zbývá nám ještě pět týdnů na to všechno poladit, myslím si, že jedeme podle plánu,“ pojmenoval klady i zápory svého týmu trenér Arnaud Josserand.

V hledišti samozřejmě nechyběl prezident Eagles Milan Fortuník. „A tým jsem měl stejně jako diváci vidět poprvé v akci. Zápasy s Innsbruckem byly dobré ve smyslu toho, že se jedná o kvalitního soupeře, který hraje kvalifikační skupinu o CEV Champions League. Kluci nepředvedli vůbec špatné výkony, ale samozřejmě se v mnoha okamžicích projevuje, že je ještě potřeba pracovat na souhře. Chybí nám ještě tři hráči, družstvo si bude ještě víc a víc sedat. Zdá se mi, že tým je soudržnější než vloni, daleko více spolupracují i v těžkých herních situacích. Noví hráči mají na první pohled nejen herní, ale i fyzický potenciál,“ sdělil své první dojmy.

Sestava:

Neves, Seppӓnen, Kyjanica, Platačs, Goncalves, Graham, libero Šálek – střídali Hýský, Donát, Čeketa

José Neves, Kladno volejbal cz

Kladno volejbal cz – Hypo Tirol Innsbruck 3:1

Orlům opět vyšel začátek zápasu a hned se ujali vedení, které s přehledem udrželi. „Díky stabilnímu příjmu, ve kterém vynikalo naše mladé libero Matěj Šálek, měl nahrávač Neves perfektní podmínky pro kreativní hru,“ chválil nového člena kladenského týmu trenér Arnaud Josserand. Ve druhém setu Kladno ztratilo v koncovce slibný náskok a prohrálo ho o 2 body.  Třetí sadu de facto vyhrál univerzál Kristaps Platačs sérií 8 servisů v řadě, což byl impuls k protočení sestavy. Na hřišti se objevili Čeketa a Hýský a družstvo dotáhlo hladce zápas do konce. „Dnes vyčnívali zejména Platačs s Gonçalvesem s úspěšností 65%, respektive 57% na útoku,“ těšilo Josseranda.

Kladno volejbal cz

Kladno volejbal cz – Hypo Tirol Innsbruck 2:2

Druhý zápas měl ze začátku stejný průběh jako ten čtvrteční. Tým neustále vedl, mohl se opřít o kvalitní agresivní servis a bezchybnou obranu. Od třetí sady soupeř zpřesnil hru a nedůslednosti na straně Orlů mu pomohly vyrovnat stav na závěrečných 2:2.

„ V prvním zápase jsme hráli skvěle na ztrátu a efektivně servírovali. Z toho těžila i naše obrana. Oproti turnaji v Liberci jsme se zlepšili hlavně v poměru chyb a es. Druhý zápas jsme začali skvěle, co se týče nasazení a koncentrace. Po prvním vyhraném setu nastalo ale polevení a začali jsme produkovat množství chyb v sériích. Co mě těší, je to ,že jsme tento set v koncovce dokázali otočit. Když dokážeme do budoucna eliminovat to množství nevynucených chyb, věřím, že budeme schopni konkurovat každému. Všichni cítíme, že jsme na dobré cestě, jen nesmíme v nasazení polevit. Děkujeme za podporu fanouškům, těší nás, že si našli cestu i na přípravná utkání,“ zhodnotila dvojutkání blokařská opora Eagles Lukáš Kyjanica.

Od soboty se do přípravy připojilo argentinské libero Ignacio Fernández, který by měl v tandemu s Matějem Šálkem řídit obranu Eagles. Orli ve čtvrtek odcestují k dvojzápasu na půdu vicemistrů z Českých Budějovic.

Nadcházející přípravné zápasy A týmu:

21.9., 22.9. Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz

29.9. VK Benátky nad Jizerou – Kladno volejbal cz

6.10., 7.10. Kladno volejbal cz – Jihostroj České Budějovice

10.10. Kladno volejbal cz – VK TROX Příbram

Tomáš Hýský, Kladno volejbal cz

Eagles U18 touží v kvalifikaci po triumfu

EAGLES U18, Kladno volejbal cz

Po kategorii U16 a CATS jsou to tento víkend kladenští kadeti, kteří vstupují do nové sezóny. V sobotu a neděli v Kladenské sportovní hale odehrají rozřazovací turnaj extraligy U18. Ve skupině postupně narazí na Příbram, Sokolov, Hradec Králové a Nymburk.

„ Po úspěšném pohárovém turnaji CATS minulý víkend náš klub čeká další velká výzva. Základem tohoto týmu jsou loňští vicemistři, předloňští mistři ČR v kategorii U16, takže si od této sestavy hodně slibujeme a pro diváky bude atraktivní sledovat růst tuto nastupující generaci. S družstvem bude nastupovat i Jirka Donát, který by měl svým umem výkonnost ještě pozvednout. Věřím, že kluci začnou sezónu tak, jak jsme zvyklí, to znamená bojovně a s dobrým výsledkem,“ vyjádřil svá očekávání prezident Kladno volejbal cz Milan Fortuník.

Složení kvalifikačních skupin bylo určeno losem. Ten byl pro Eagles příznivý. „ Cílem je naši skupinu rozhodně vyhrát a postoupit do první výkonnostní skupiny extraligy. Tam se střetneme už s nejlepšími týmy z celé ČR. Jelikož je družstvo sehrané, a hlavně velmi zkušené již z kategorie U16, kde i získávalo medaile, nebojím se říci, že ambice máme jen ty nejvyšší. Ale samozřejmě nebudeme jediní,“ hodnotí šance svého týmu šéftrenér chlapecké složky Martin Čmeľ.  V loňském roce jeho týmu utekla medaile až v závěrečném zápase finálového turnaje a museli se po skvělých výkonem smířit s pomyslnou bramborou.

Celovíkendový program začíná v sobotu v 10 hodin ráno zápasem Eagles s předním konkurentem z Příbrami. Všechny ostatní skupiny a výsledky naleznete ZDE.

Rozpis zápasů:

Sobota 16.6.

Kladno – Příbram 10:00

Kladno – Sokolov 16:00

Neděle 17.6.

Kladno – Hradec Králové 11:00

Nymburk – Kladno 17:00

Soupiska:

1. Dandar Vojtěch

2. Donát Jiří

3. Hlaváček Jakub

4. Kelíšek Jakub

5. Kubelka Matěj

6. Lechan Michal

7. Pour Maxmilian

8. Svoboda Lukáš

9. Svoboda Vojtěch

10. Tkadlec Ondřej

11. Štěpán Žák

12. Procházka Ondřej

13. Daníček Josef

14. Hejl Aleš

Víkendové zápasy kladenských týmů:

Eagles B, Český pohár, kvalifikační skupina B: Kladno – Dobřichovice, Choceň, ČZU Praha 16.9. (Doksy)

Eagles C, Krajský přebor 2. třídy: Kladno – Lokomotiva Rakovník, 16.9. (Beach klub Vavřinec Kladno)

Eagles U18, rozřazovací turnaj extraligy: Kladno, 16.-17.9.

CATS U22, 1.liga: Kladno – Teplice, 16.9.

CATS U20, 2. liga: Kladno – Slavia, 17.9.

CATS U18, 2. liga: Sokolov – Kladno, 16.9.

NVC, 1. liga: NVC – Hronov, 16.9.

EAGLES U18, Kladno volejbal cz

Víkendový výsledkový servis 9.9. – 10.9. : Ženy se radují z postupu, starší žáci vkročili do Krajského přeboru pravou nohou

CATS Kladno volejbal cz, postup v Českém Poháru

Úžasný zážitek připravily na začátku školního roku všem kladenským podporovatelům CATS. Ty si poradily s velmi těžkou kvalifikační skupinou a slaví postup do 2. kola Chance Českého poháru. I když podle trenérky Leony Neumannové ještě nepředvedly, na co opravdu mají, je postup a možnost nastoupit proti profesionálnímu týmu velkým příslibem do nadcházející sezóny.

Ženy

CATS zažily snový start sezóny. I když jejich prvními zápasy byly tři duely s prvoligovými celky, kvalifikační skupinou Chance Českého poháru prošly jedinou prohrou, navíc jen v tiebreaku. „Nejdříve bych chtěla všechny holky pochválit za neskutečně zkušeně zvládnuty turnaj. Byl to pro nás opravdu náročný den, kdy jsme odehrály během několika hodin 13 setů. Naše sestava nebyla úplně kompletní, a navíc ne všechny holky byly fit. O to vetší mám radost, že jsme ke každému zápasu přistoupily zodpovědně a s chutí se porvat o výsledek. Byly to pro nás první zápasy, které nám ukázaly spoustu věcí, na kterých budeme společně pracovat. Ale myslím, že už teď můžeme vyzdvihnout to, že bojovnost, týmovost a vůle po vítězství bude našim sedmým hráčem,“ řekla nadšená hrající trenérka Leona Neumannová po zápasovém maratonu.

CATS plně využily domácí prostředí. V prvním zápase v koncovkách vyválčily důležité první vítězství proti Českým Budějovicím. Podobný průběh měl i druhý duel s Dobřichovicemi, loňským prvoligovým favoritem. Ale ten děvčata dokonce prohrávala 2:0 na sety. Dokázala se fantasticky namotivovat a vrátit se zpět, bohužel byl tiebreak již nad jejich síly. Ve třetím zápase jim v cestě za jistotou postupu do 2. kola Českého poháru stál Sokol Nusle. I když muselo poslední střetnutí již velmi bolet, družstvo si výsledek s přehledem pohlídalo.

CATS o bod vévodí kvalifikační tabulce a mohou se, stejně jako kladenští fanoušci, těšit na středeční los, který jim do cesty již pravděpodobně přihraje extraligového soupeře. Druhé kolo, hrané na pouhý jeden zápas, však budou opět hrát na domácí půdě v Kladenské sportovní hale a už se všichni můžeme těšit na malý sportovní svátek.

Kladno volejbal cz – VK Madeta České Budějovice 3:1

Kladno volejbal cz – TJ Sokol Dobřichovice 2:3

Kladno volejbal cz – TJ Sokol Nusle 3:1

Všechny ostatní výsledky naleznete ZDE.

Dívky U18

CATS U18, Kladno volejbal cz

V sobotu odehrály kadetky přípravný turnaj v Praze. V generálce před soutěží nastoupil tým Václava Červeného proti týmům z vyšší věkové kategorie.

Kladno-Olymp 0:2

Kladno – Hradec Králové 0:2

Kladno – Ústí nad Labem 0:2

Kladno – Tatran Střešovice 0:2

Kladno-Lvi Praha 1:1

Chlapci U16

EAGLES U16, Kladno volejbal cz

Svoji herní premiéru si odbyl tým Eagles U16, nově vedený Martinem Ticháčkem. V Kladenské sportovní hale organizoval první kolo Krajského přeboru. „ Naše výkony odpovídaly tomu, že jsme nastoupili do prvních ostrých zápasů. Byli jsme zbytečně nervózní, produkovali jsem školácké chyby, hledali jsme tu správnou sestavu. Bylo znát, že někteří kluci nebyli na soustředění a trénovat začali v září. Ale nejedná se o žádné rozčarování, výsledkově kluci obstáli na jedničku,“ zhodnotil první turnaj Ticháček.

Kladno-Mladá Boleslav 2:0

Kladno- Nymburk 2:0

Kladno- Kolín 0:2

Kladno-Králův Dvůr2:0

Všechny ostatní výsledky naleznete ZDE.

Nadcházející zápasy:

Eagles C, Krajský přebor 2. třídy: Kladno – Lokomotiva Rakovník, 16.9.

Eagles U18, rozřazovací turnaj extraligy: Kladno, 16.-17.9.

CATS U22, 1.liga: Kladno – Teplice, 16.9.

CATS U20, 2. liga: Kladno – Slavia, 17.9.

CATS U18, 2. liga: Sokolov – Kladno, 16.9.

Z víkendových zápasů A tým vytěžil maximum

Kladno volejbal cz na turnaji v Liberci

Víkendový Dukla Cup splnil vše, co od něj trenérský tým Eagles očekával. A tým zahájil herní část přípravy slibnými výkony, otestoval kondici a měl možnost poprvé vidět i své extraligové soupeře v akci. I když do prvního zápasů zbývá ještě šest týdnů a nelze dělat předčasné závěry, dojmy všech zúčastněných jsou pozitivní.

„ Chválím všechny kluky za skvělý týmový výkon, dokázali, že každý z nich svým dílem přispívá k výsledku. Musíme ještě zapracovat na herních systémech. Odehráli jsme první přátelská utkání a tým se musí naučit kolektivně reagovat na hru soupeře a hledat nejvhodnější řešení. Těší mě, že si hráči na hřišti rozumí, jak v rámci souhry, tak lidsky. To je podstatné zejména proto, že nám ještě chybí náš kapitán Adam Zajíček, smečař Takahiko Imamura a zkušené libero,“ shrnul své první dojmy trenér Arnaud Josserand.

Ani ostatní soupeři nepřijeli pod Ještěd v kompletních sestavách. Vzhledem k rozehranému mistrovství Evropy, NORCECA Final six Panamerican cupu a následné olympijské kvalifikaci budě chybět trenérům většina klíčových hráčů až do poloviny října.

„ Víkendové zápasy pro nás byly skvělou příležitostí si zahrát s kvalitními týmy a ověřit si, jak si na tom momentálně stojíme. Máme pár nových hráčů a turnaj v Liberci nám posloužil zejména k sehrávání týmu. Myslím, že jsme většinu času předváděli solidní výkony. Byly to první zápasy sezóny, takže samozřejmě jsou věci, na kterých musíme zapracovat. V průběhu turnaje jsme i vinou únavy začali produkovat více chyb , ale to je normální, protože v tomto období sezóny ještě velmi tvrdě trénujeme. Ale celkově jsem rád za to, co jsme v tomto turnaji předvedli, a myslím si, že jsme na dobré cestě,“ zhodnotil víkendové výkony svého týmu smečař Niklas Seppӓnen.

Kladno volejbal cz na turnaji v Liberci

Sestava:

Neves, Seppӓnen, Kyjanica, Platačs, Goncalves, Graham, libero Šálek – střídali Hýský, Donát, Čeketa

Kladno volejbal cz – VK Duka Liberec 3:1

Orli porazili pořádající tým Liberce v třech setech, čtvrtý dohrávaný pak vybojovala Dukla. Liberec posílil zejména ověřený levoruký univerzál Germán Johannsen. „ Jsem velmi spokojený s tím, jakým stylem jsme vstoupili do zápasu, a nakonec ho vyhráli. Odvedli jsme kolektivní výkon, fungovalo nám podání a souhra bloku s obranou v poli. José Neves po obstojném příjmu mohl kombinovat a i přesto, že toho moc v šestkách ještě neodtrénoval, to vypadá, že s většinou útočníků nebude mít problém se sehrát,“ popsal premiérový zápas na lavičce Orlů Arnaud Josserand.

Kladno volejbal cz – VK Lvi Praha 1:3

V sobotním zápase narazilo Kladno na mistrovské Lvy. Ti turnaj odehráli s velmi omlazeným týmem, jelikož si řada jejich opor momentálně plní reprezentační povinnosti. „ První set jsme vyhráli díky Seppӓnenovi a Kyjanicovi, kteří uhráli důležité body a to převážilo. Druhou sadu jsme ztratili svou nedůsledností, kdy jsme od stavu 23:20 neuhráli ani bod. Pak jsme protočili sestavu a dali herní prostor nejmladším hráčům. I přesto, že jsme nakonec prohráli, se nemáme za co stydět,“ shrnul průběh Josserand.

Kladno volejbal cz – VK Karlovarsko 2:2

Zápasový maraton uzavřel v neděli dopoledne duel s třetím týmem loňské UNIQA extraligy Karlovarskem. To od nového roku vede Australan Liam Sketcher a Jakub Salon. Těm chyběli v sestavě první nahrávač Wessel Keemink a chorvatský směčař Marelič. „ Pro nás to byl nejtěžší zápas. Měli jsme v nohou sedm tréninkových dní a dva intenzivní zápasy.  Nicméně jsme nakonec předvedli slušný výkon, vyhráli jsme první set, do kterého ještě nastoupila základní šestka a Platačs předvedl, proč si ho tolik ceníme. Pak ale zase přišla řada na mladé hráče Čeketu a Donáta, kteří se potřebují otrkat a zvykat si na nejvyšší úroveň,“ komentoval poslední herní test Josserand.

Eagles teď čeká série přípravných zápasů. Netrpělivě se očekává příjezd třech chybějících hráčů. „ Ani v následujících týdnech intenzitu tréninků nesnížíme, ještě máme dost času na práci. Ve čtvrtek a v pátek se dvakrát střetneme s Innsbruckem, který letos hraje kvalifikaci do CEV Ligy mistrů. Je to další velmi kvalitní soupeř, v kádru mají dva Italy, tři Brazilce, Američana. Navíc tím rozbijeme stereotyp turnajů, ve kterých narážíme stále jen na české týmy, takže se na tuto konfrontaci velmi těšíme,“ nastínil nejbližší plány A týmu asistent Tomáš Samsely.

Nadcházející přípravné zápasy A týmu:

14.9, 15.9. Kladno volejbal cz – Hypo Tirol Innsbruck

21.9., 22.9. Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz

29.9. VK Benátky nad Jizerou – Kladno volejbal cz

6.10., 7.10. Kladno volejbal cz – Jihostroj České Budějovice 10.10. Kladno volejbal cz – VK TROX Příbram

Eagles začínají herní přípravu, prvním testem bude turnaj v Liberci

Příprava A týmu, Kladno volejbal cz

Po třech týdnech hrubé přípravy, věnované zejména fyzické kondici, nově složený tým otestuje trojice prestižních soupeřů na tradičním libereckém Dukla Cupu. Z důvodu účasti národního týmu v olympijské kvalifikaci odehrají Eagles první extraligový zápas až 22. října a nový trenér Arnaud Josserand má tak na práci s družstvem komfortních šest týdnů.

„ Přípravu jsme zahájili před třemi a půl týdny. Hlavní náplní byly tréninky cílené na velký počet opakování a individuální herní činnosti s míčem. Skákali jsem velmi zřídka, přednost měla v této periodě práce na kondici,“ popsal tréninkový proces Arnaud Josserand.

Jeho slova potvrzuje kondiční trenér kladenských Eagles Matyáš Myškovský: „ Letošní příprava byla kratší, ale o to intenzivnější. Nastavili jsme odlišný systém než v minulých letech. Spojovali jsme a zdvojovali tréninky, kvůli potřebě rozvíjet více pohybové dovednosti a zároveň pracovat na volejbale jsme zvolili jiný druh periodizace než vloni. Zadarmo nám to nedalo ani počasí, při prvních trénincích v cca 38 stupních jsem kluky litoval. Museli jsme kvůli tomu upravovat program. Všichni makali jako stroje a věřím, že budeme 100% připraveni na velkou nalož zápasů, která nás čeká,“ neskrýval spokojenost.

Myškovský naráží na fakt, že kvůli pozdnímu startu extraligy bude zápasový kalendář nabitý a družstvo složené kolem stálic Seppӓnena, Platačse a Hýského bude hrát pravidelně dvakrát v týdnu. Sezóna je letos k radosti všech obohacena o zápasy evropského CEV Cupu, ve kterém se Orli objeví po čtyřech letech. V neposlední řadě se musí do programu vměstnat i utkání Českého poháru.

Příprava A týmu, Kladno volejbal cz

Turnaj v Liberci, vzhledem k brzkému termínu, kladenský tým využije k práci na souhře nových nahrávačů s útočníky a nácviku systému obrany a bloku. „ Kluci se na hřišti ještě hledají. To je logické, ještě jsme neměli čas se detailně sehrávat. Jsou to naše první přátelské zápasy, takže můžeme hrát v klidu a bez tlaku. Zaměříme se na práci na našem herním systému a budeme vyžadovat preciznost v individuálních herních činnostech. Samozřejmě jdeme do zápasů s cílem zvítězit, ale pro mě bude důležité vidět, jak se chová tým i jednotliví hráči v zápasovém zatížení. Některé z nich znám dobře a mám je nakoukané, některé míň,“ shrnul svá očekávání Josserand. Tři náročné zápasy během tří dnů dávají trenérům prostor k rotaci sestavy, každý hráč dostane podobný herní prostor.

Arnaud Josserand, Kladno volejbal cz

Již v příštím týdnu budou mít kladenští fanoušci možnost vidět nově složený A tým v akci na domácí půdě, v Kladenské sportovní hale odehraje dvojutkání proti rakouskému mistrovi Hypo Tirol Innsbruck vedený slovenským tandemem Štefan Chrtianský, Daniel Končál.

Program turnaje:

8.9. 19:00 Dukla Liberec- Kladno volejbal cz

9.9. 17:00 Kladno volejbal cz – VK Lvi Praha

10.9. 11:00 VK Karlovarsko – Kladno volejbal cz

Nadcházející přípravné zápasy A týmu:

14.9, 15.9. Kladno volejbal cz – Hypo Tirol Innsbruck

21.9., 22.9. Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz

29.9. VK Benátky nad Jizerou – Kladno volejbal cz

6.10., 7.10. Kladno volejbal cz – Jihostroj České Budějovice

10.10. Kladno volejbal cz – VK TROX Příbram

Ženy se představí v domácím prostředí, zabojují v Českém poháru. Kvalitní příprava jim dodala sebevědomí

Nezvykle brzo zahájí soutěžní období A tým CATS. Již tuto sobotu čeká děvčata skupinová fáze Českého poháru, ve které odehrají hned tři zápasy proti prvoligovým celkům. V Kladenské sportovní hale mohou fanoušci vidět přední prvoligová družstva Sokol Nusle, Sokol Dobřichovice a Madetu České Budějovice. Druhá liga pak startuje až první říjnový víkend, kdy formu CATS prověří Liberec.

„ Pro nás je kvalifikace v domácím prostředí velmi atraktivní přípravný turnaj, ve kterém si můžeme poměřit výkonnost s prvoligovými týmy. Věřím, že nám to pomůže letos do sezóny vstoupit lépe než vloni. Jako tým jsme dál, jsme zkušenější a nově příchozí hráčky velmi rychle zapadly do kolektivu,“ komentuje svižný začátek staronová trenérka CATS Leona Neumannová.

„ S ženským týmem jsme si před přípravou vytyčili cíl zopakovat účast v baráži o první ligu, ale se šťastným koncem v podobně kýženého postupu do kvalitnější soutěže. Družstvo jsme v letním období vhodně posílili, takže mělo od srpna klid na práci v kompletním složení, což je velká změna oproti loňsku, kdy se skládalo de facto za pochodu,“ říká k cílům prezident klubu Milan Fortuník.

Tým opravdu neprošel radikálními změnami. To mu hraje do karet, protože nebude nutné ho budovat od nuly jako vloni a bude již v rámci možností sehraný. To dodává i komfort do něj v klidu začlenit nově příchozí hráčky. Omlazenou sestavu posílila Veronika Pešková, která by měla svým mladším spoluhráčkám předávat extraligové zkušenosti a vnést do hry klid a nadhled. Dvě kladenské odchovankyně by se měly k týmu připojit v období Vánoc. „ Máme výhodu i v tom, že několik děvčat umí hrát na vícero postech, to mi některé zápasy či situace velmi ulehčí, “ dodává trenérka Neumannová.

CATS letos čeká daleko větší zátěž, kromě tréninku navíc bude do přípravy během roku zařazena i posilovna: „ Baráž nám ukázala, že jsme na postup do první ligy nebyly připraveny. Silově, volejbalově, ale ani mentálně. Proto jsem ráda, že máme letos možnost s holkami odpracovat větší objem práce. Kvalita tréninků bude také vyšší, jelikož budeme trénovat ve vyšším počtu, “ těší Neumannovou.

První mistrovské utkání 2. ligy žen skupiny A je na programu 7.10. v Kladenské sportovní hale, kdy přijede Liberec. O dalších zápasech či změnách bude klub pravidelně informovat na webu a sociálních sítích.

Soupiska:

Nahrávačky : Anna Kalinová – nově příchozí

                       Tereza Karasová

Univerzálky : Nikola Kozlovská

                       Lucie Kroupová

Smečařky : Anita Volfová

                    Petra Sklenářová

                    Nela Rendlová – nově příchozí

                    Kristýna Hamouzová

                    Leona Neumannová

Blokařky:  Michaela Svobodová

                  Lucie Jánská – nově příchozí

                  Štěpána Skolilová

Libero: Veronika Pešková – nově příchozí 

Příspěvky a rozpis tréninků na sezonu 2023/24

 • Nábor dívek: Irena Pokorná (šéftrenérka Kladno Cats)
  • tel.č.: +420 606 611 106
  • e-mail: pokorna.i@kladno.volejbal.cz
 • Nábor chlapců: Martin Čmeľ (šéftrenér Eagles Kladno)
  • tel.č.: +420 720 933 958
  • e-mail: cmel.m@kladno.volejbal.cz
 • Nábor beachvolejbal: Jiří Kraffer (šéftrenér beachvolejbalu)
  • tel.č.: +420 607 709 551
  • e-mail: kraffer.j@kladno.volejbal.cz

Příspěvky pro sezonu 2023/2024 pro Cats a Eagles:

Minivolejbal 1x týdně2.500,- Kč
Minivolejbal 2-3x týdně3.000,- Kč
U14 a U163.500,- Kč
U18, U20 a U224.000,- Kč
 • Mladší sourozenec platí 50%, pravidlo platí i pro beach. Neplatí pro soustředění a kempy.
 • Splatnost 15. 10. 2023 za 1. pololetí, 15. 02. 2024 za 2. pololetí
 • Hráčky a hráči nastupující za více týmů platí příspěvky za svoji věkovou kategorii
 • Hráčky a hráči z beach volejbalu nastupující za týmy 6-vého volejbalu platí příspěvky individuálně.
 • Variabilní symbol k platbě obdrží každý hráč individuálně od systému KIS
 • S platbou je nutné vyčkat na pokyn zaslaný ze systému KIS.

BEACHVOLEJBAL 

Hráči a hráčky jsou rozděleni dle věku a výkonnosti do příslušné tréninkové skupiny – tréninky probíhají od úterý do čtvrtka, konkrétní zařazení se dozvíte od svého trenéra, nebo šéftrenérky beachvolejbalu Lucie Kroupové.

Příspěvky

1x týdně2x týdně3x týdně
1 h2.000,- Kč3.300,- Kč4.200,- Kč
1,5 h2.900,- Kč4.500,- Kč5.400,- Kč
 • Mladší sourozenec platí 50%, pravidlo platí i pro beach. Neplatí pro soustředění a kempy.
 • Splatnost 15. 10. 2023 za 1. pololetí, 15. 02. 2024 za 2. pololetí
  Hráčky a hráči nastupující za více týmů platí příspěvky za svoji věkovou kategorii
 • Hráčky a hráči z beach volejbalu nastupující za týmy 6-vého volejbalu platí příspěvky individuálně.
 • Variabilní symbol k platbě obdrží každý hráč individuálně od systému KIS
 • S platbou je nutné vyčkat na pokyn zaslaný ze systému KIS.