Orli si pochutnali i na Montaně

Nejlepším možným způsobem vstoupili do CEV Cupu volejbalisté Kladna. V prvním utkání úvodního kola druhé nejvýznamnější evropské klubové soutěže vyhráli za 76 minut na palubovce bulharského Montana Volley 3:0 (18, 24, 19).

„Podali jsme koncentrovaný, sebevědomý výkon. Soupeře jsme jednoznačně předčili na servisu a blocích,“ pochvaloval si druhý kouč Kladna Petr Klár.

Český vicemistr se dostal do úzkých pouze v druhém setu, v kterém Bulhaři riskovali servis. Prohrával už o čtyři body. V koncovce ale odvrátil jeden setbol, aby sám svůj první využili. Poslední dva body zaznamenal esy nahrávač Habr!

V nástupu do třetí sady se na domácích projevila ztracená koncovka a Kladno tak  hladce dovedlo utkání do vítězného konce.

Český tým podle Klára nedal divákům šanci, aby se dostali do varu. Probudili se jen v prostřední části.

Ze soupeře měli větší respekt domácí borci, poněvadž jejich kouč dobře zná z reprezentačních utkání výtečného univerzála Kladna Davida Konečného. S osmnácti body nejlepšího hráče utkání.

Odvet a se bude hrát v úterý 13. listopadu v Kladně (18.00) a diváci na ni budou mít volný vstup.

Kladno: Hýský (8), Zajíček (7), Habr (13), Vemič (7), Sobotka (8), Konečný (18), libero Moník.

Zdroj: Rudolf Muzika / Kladenský deník