Víkendový výsledkový servis 17.1. – 18.1. : Cats i Eagles po vzoru fénixe vstávají z popela a míří svými soutěžemi vzhůru

Kladenské volejbalové týmy mají za sebou nabitý víkend a situace se směrem k vyvrcholením soutěže přiostřuje. Ženský A-tým si připsal dvě důležitá vítězství na palubovkách soupeřů a drží se na špici tabulky, což znamená, že jsou zpět ve hře o play-off. Kladenští junioři jsou zpět v sedle a posílený tým vedený Liborem Gálíkem hlásí postup do silnější výkonnostní skupiny, kam v plné sestavě určitě patří. 

Ženy Cats

V pátek kladenské Cats nastoupily k utkání proti Brnu a od prvních výměn bylo jasné, že na Moravu vyrazily s cílem mít zápasy plně pod kontrolou. Díky kvalitnímu servisu soupeřkám prakticky nedovolily získat přímý bod po útoku a celý duel držely pevně ve svých rukou. Výsledkem byla zasloužená výhra 3:0. Klíčovým momentem utkání byl druhý set, který se týmu Leony Neumannové od začátku nepodařilo zachytit podle představ. I přesto dokázal zůstat klidný, postupně stáhnout náskok soupeře a set otočit ve svůj prospěch. Právě tato pasáž ukázala mentální odolnost Kladna a schopnost zvládat těžké chvíle.

V sobotu zápasová tour pokračovala v Prostějově. Na výkonu družstva byla znát únava, a o to důležitější bylo udržet vysokou míru koncentrace po celý zápas a nepouštět soupeře do hry jednoduchými chybami. První set byl ze strany hostů spíše vlažný, ale postupně se dostávali do tempa. Ve zbylých setech se rozhodovalo především v koncovkách, ve kterých Cats dokázaly zachovat klid a využít týmovou spolupráci. Díky tomu utkání dotáhly do vítězství 3:1. Kladenské Áčko dokázalo ve dvojzápase naplno bodovat a odměnou mu je prozatímní druhé místo tabulky o 7.-12. místo. 

Kladno volejbal cz – VK Prostějov B 3:1

Kladno volejbal cz – SG Ludvíka Daňka 3:0

Obsah obrázku text, snímek obrazovky, číslo, Písmo  Obsah generovaný pomocí AI může být nesprávný.

Výsledky a program soutěže 

Dívky U16 A

Včera A tým starších žákyň zahájil první povánoční turnaj Krajského přeboru dosti ostýchavě. Nedařil se jim precizně přihrávat míč zadarmo, špatně reagovaly na nekomplikované podání. „Když už jsme mohly hrát středem, tak jsme špatně časovaly rozběh na útok. Ve druhém setu se naše hra pomalu zlepšovala a dokázaly jsme si tento set vzít. V tiebreaku jsme bohužel neudržely vedení 10:4 a po několika nevynucených chybách a dvou zkažených podáních v koncovce jsme bohužel rozhodující set prohrály,“ litovala ztracené výhry trenérka Irena Pokorná. 

Ve druhém zápase se Kladno podle předpokladu nedostalo téměř do hry. Nastoupilo proti nejsilnějšímu týmu tabulky, Nymburským bombám. Pěknou a bojovnou hru začalo předvádět až v posledním zápase se silnou Příbramí. „Sice jsme prohrály 0:2, ale rozhodně se nám podařilo silného soupeře potrápit,“ cenila si kvality výkonu Pokorná. 

Kladno volejbal cz A – SVBC A 1:2

Kladno volejbal cz A – Nymburské Bomby 0:2

Kladno volejbal cz A – Baník Příbram A 0:2

Obsah obrázku text, snímek obrazovky, číslo, software  Obsah generovaný pomocí AI může být nesprávný.

Výsledky a program soutěže 

Dívky U14 A

Děvčata odehrála v Krajském přeboru celkem tři zápasy. V prvních dvou zápasech Kladno mělo potvrdit roli favorita, což se výsledkově podařilo, i když na hřišti děvčata vyprodukovala spoustu zbytečných chyb, které už běžně nedělají. Důležitý byl pro mladší žákyně poslední zápas s Neratovicemi, s kterými bojují o druhou postupovou příčku v tabulce. 

„Klíčové v tomto zápase bylo, kdo vyhrál servis a začínal na podání, což se nám podařilo pouze v prvním setu, kde jsme si udělaly výrazný náskok a soupeře jsme prakticky nepustily do hry. V následujících dvou setech byl absolutně stejný scénář, bohužel ze strany našeho soupeře. Musíme se o postupové místo poprat v následujících dvou turnajích,“ mrzela nevyužitá šance trenérku Irenu Pokornou. 

Kladno volejbal cz A– Kladno volejbal B 2:0

Kladno volejbal cz A – TJ EMĚ Mělník B 2:0

Kladno volejbal cz A – TJ Neratovice 1:2

Obsah obrázku text, snímek obrazovky, číslo  Obsah generovaný pomocí AI může být nesprávný.

Výsledky a program soutěže 

Chlapci U20 

Čtvrtý turnaj extraligy juniorů se nesl ve znamení kladenských úspěchů. Tým, konečně zkonsolidovaný po vlně zranění, nemocí a absencí, prošel víkendem s jediným zaváháním, které ale neohrozilo jednoznačný cíl, kterým byl postup. „ Po dobrých výkonech v prvních třech u utkáních a vítězstvích za tři body nám v posledním zápase stačilo získat set k celkovému vítězství v turnaji. Pak jsme prorotovali sestavu a v novém složení dokráčeli až do tie-breaku. Postupujeme do vyšší skupiny, což byl náš cíl,“ potěšilo trenéra Libora Gálika. 

Kladno volejbal cz – SKV Ústí nad Labem 3:1

Kladno volejbal cz – VK Jirkov 3:0

Kladno volejbal cz – Spartak Velké Meziříčí 3:0

Kladno volejbal cz – VK Ostrava 2:3

Obsah obrázku text, snímek obrazovky, číslo, Písmo  Obsah generovaný pomocí AI může být nesprávný.

Výsledky a program soutěže 

Chlapci U14 

Nejmladší Eagles rozehráli rok 2026 třetím kolem Krajského přeboru čtyřek. Bohužel se v úvodním turnaji Kladno radovalo jen z jedné výhry v tiebreaku,  „Asi nám neprospělo málo tréninku v tiebreaku. Působili jsme vyjukaně, dělali spoustu chyb na podání a málo se hýbali. Musíme se polepšit,“ shrnula trenérka Kateřina Svobodová výkony nejmenší kladenských volejbalistů. 

Kladno volejbal cz – VK Benátky nad Jizerou B 0:2

Kladno volejbal cz – AERO Odolena Voda A 0:2

Kladno volejbal cz – VK Benátky nad Jizerou A 0:2

Kladno volejbal cz – SK PODĚS 0:2 

Kladno volejbal cz – AERO Odolena Voda B 2:1 

Obsah obrázku text, snímek obrazovky, číslo, Písmo  Obsah generovaný pomocí AI může být nesprávný.

Program soutěže a výsledky