Kladno ukončilo rok 2022 ve velkém stylu

Kladno volejbal cz proti VK Euro Sitex Příbram

Vánoční tečka byla pro Kladno a jeho publikum sladká. Po suverénním výkonu hráči Milana Fortuníka uzavřeli rok 2022 tříbodovou výhrou, mohou v poklidu strávit vánoční svátky a připravovat se na další důležité lednové zápasy. Příbramští Kocouři nenašli recept, jak ubránit excelentně útočící Orly. Za zmínku stojí i 9 bloků a 9 es domácích.

Kladno volejbal cz – VK Euro Sitex Příbram (25:17, 25:17, 25:17)

Kladno začalo excelentně. Nečekalo na chyby Příbrami a svými osmy body se dostalo do vedení 8:4. Trenér Kocourů Petr Brom chtěl zpomalit tempo time-outem, ale velká útočná potence kladenských krajních hráčů hostům nedala šanci na zvrat. První set tak po hladkém průběhu získali Orli poměrem 25:17.

Začátek druhého setu byl o poznání vyrovnanější, ale víceméně vinou chyb domácích. Od stavu 7:7 se začala opět projevovat jejich převaha a při podání van Solkemy soupeři utekli o osm bodů. Až za stavu 17:9 Kocoury vysvobodil útokem Šábrt. Euro Sitex marně hledal, na čem by se chytil a do zápasu výrazněji promluvil, ale rozjeté Kladno ve druhém setu již nedokázal ohrozit. Domácí se ujali slibného vedení 2:0.

Na začátku třetí sady se útočně blýskl příbramský Hulpach, ale zůstal v ofenzivě osamocen. Smršti trojice Kyjanica, Platačs, Grozer nemohl čelit. Kladno vedlo ve střední části setu 13:8 a i když soupeř bodoval, ihned dokázalo ztrátovat. Třetí set kladenští vyhráli jako ty předchozí 25:17. Orli si tak nadělili pod stromeček v posledním zápase roku tři důležité body.

Domácí: van Solkema, Grozer, Kyjanica, Platačs, Seppӓnen, Špulák, libero Kraffer Střídali: Hýský, Fortuník O.

Hosté: Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, Trojanowicz, libero Peterka Střídali: Ureš

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Takový zápas jsme si před Vánocemi přáli. Abychom si zahráli taky jeden zápas bez dramatických koncovek a stresů, jestli budeme hrát tiebreak nebo vyrovnané koncovky. Takže jsem rád, že jsme zápas zvládli v klidu, a měl jsem z toho pocit, že po dlouhé době jsme si ten zápas užili, bylo to uvolněné a fajn.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Na závěr podzimní části jsme zahráli zápas bez větších výkyvů a myslím, že tentokrát zaslouženě tři body zůstávají u nás.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř nás dnes přehrál zejména servisem. Předvedl kvalitní výkon a my bohužel ne, takže zaslouženě vyhrál 3:0.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Věděli jsme, že je Kladno doma silné na servisu, a to se potvrdilo. My, když jsme si nepřihráli, tak jsme neměli hráče k tomu, abychom se prosadili proti obraně Kladna.“