Kladno smetlo Jihostroj

Kladno volejbal cz porazilo VK Jihostroj České Budějovice

Orli zlomili prokletí tajbrejků v nejlepším možném okamžiku. Bez ztráty setu vyhráli v Kladenské sportovní hale proti bronzovému týmu loňské sezóny VK Jihostroji České Budějovice. Po celý zápas byl tým Milana Fortuníka ve vedení, ale musel vynaložit veškeré síly, aby v divácky velmi atraktivním utkání favorita přehrál.

Domácí tým vstoupil do zápasu nezvykle dobře, když při podání holandského nahrávače van Solkemy vedl 3:0 a trenér Dvořák si musel vybrat první time-out. Orli si vypracovaný náskok drželi, na první pohled bylo vidět, že týmu prospěl návrat Seppӓnena. Za hosty se nejvíce dařilo Michalu Kriškovi, který nastoupil v základní sestavě. Za stavu 13:8 si budějovická lavička vybrala i druhý time-out, čímž reagovala na sérii podání Petra Špuláka. České Budějovice po vypracovaném bodu často zkazili servis, na rozdíl od kladenských, kteří tentokrát uměli podání využít a Platačs svým esem skóre navýšil na 19:12. René Dvořák se snažil tlak Orlů zastavit i dvoustřídáním, kdy na palubovku vyslal dvojici Emmer-van Schie, ale nepřesnosti jejich spoluhráčů jakoukoli možnost set otočit hatily. Při podání reprezentačního smečaře Licka přeci jen Jihostroj ožil a odvrátil čtyři setboly, ale Kladno si nakonec nenechalo vítězství vzít.

Druhá sada se odehrála podle obdobného scénáře. Orli, hrající ve velké pohodě, si vypracovali vedení 8:5 a jen ve střední pasáži trošku zaváhali a soupeř vyrovnal stav na 15:15. Pak ale přišel na podání reprezentant Špulák a dvěma dobrými servisy zajistil svému týmu opět náskok dvou bodů, který se kladenským dařilo navyšovat, a dokráčeli pohodlně k vedení 2:0 na sety. Největší přetahovaná začala ve třetím setu, když domácí očividně spěchali za výhrou a ztráceli v některých momentech rozvahu. Za stavu 14:14 při servisu Seppänena byl Jhostroj nedůrazný v mezihře, čehož Orli využili a odskočili hostům na rozdíl tří bodů. To byl rozhodující moment závěru utkání a Kladno Volejbal cz díky tomu porazilo VK Jihostroj České Budějovice ve třech setech.

Kladno volejbal cz porazil Jihostroj České Budějovice

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Jsem hrozně rád za tři body. Po dlouhé době jsme si dokázali, že umíme hrát i ve třech setech, a ne dvouapůlhodinové zápasy. Vydrželi jsem být koncentrovaní až na jednu sérii, kdy nás soupeř dotáhl. Byli jsme konzistentní celý zápas, a to byl podle mě klíč k úspěchu. A pak náš bojovný výkon, což nám občas chybělo, ale dnes to sedlo.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Jsme rádi za tři body. Během tohoto utkání nám oproti předchozím fungoval servis, a i díky tomu jsme se soupeřem drželi krok, respektive jsme byli stále před ním.“

Martin Licek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Gratuluji Kladnu. Rozstříleli nás servisem. Nebyli jsme schopní přihrát, od toho se odvíjel i náš útok.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Kladno nás přehrálo, na všech postech byli lepší. U nás je na určitých hráčích velká deka a nedokážeme se s tím vypořádat. Neměli jsme co nabídnout.“