Kladenští orli v Ústí nezaváhali

Do konce základní části extraligy mají volejbalisté v tuto chvíli dvě kola. A platí to i pro Kladenské orly, kteří v dnešní dohrávce 20. kola vyhráli v Ústí nad Labem 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) a v tabulce se posunuli na třetí místo.

Kladno vynikalo v zápase především servisem. Kladenští například jen v prvním setu položili čtyři esa, domácí ani jedno, v druhém setu nasázeli hosté soupeři čtyři esa proti jednomu. Lepší než domácí byli Kladenští i v útoku či na bloku. Další esa přidávali ve třetí sadě Sobotka či bodově velmi výrazný Vemič, ve sčítání složených míčů mu sekundoval Baranov. Mečbol přímo ze servisu proměnil  Vemič, který si z ústecké haly odvezl cenu pro hvězdu utkání. V sobotu (18.00) přivítají orli hráče Příbrami.

„Jak jsme v Českém poháru podávali špatně, tak dneska to byl pravý opak. Dnes jsme působili i semknutějším dojmem,“ uvedl po zápase kladenský kouč Milan Fortuník.

Sestava orlů: Vemič, Habr, Sobotka, Baranov, Zajíček, Hýský, libero Moník – Wallisch, Piskáček, Marel.