Orli nezaváhali, Lvi odjeli s prázdnou

Volejbaloví Orli podruhé v sezoně porazili pražské Lvy a podruhé to bylo bez ztráty setu.

Premiéru v dresu vítězů si odbyl ruský univerzál Sergej Baranov, jenž k výhře přispěl třinácti body. „Jsme rádi, že ho máme. S ním půjdou naše výkony nahoru. Klobouk dolů, že takhle odehrál zápas,“ řekl kapitán Kladna Tomáš Hýský, jenž navázal na slova trenéra Milana Fortuníka, který upozornil, že startu nového borce předcházela třicetihodinová cestovatelská anabáze.

První sadu rozhodla šestibodová šňůra Orlů, která přišla při servisu Adama Zajíčka za stavu 8:8, přičemž blokař domácích zaznamenal v úvodním setu tři přímé body.

Do poloviny druhé části tahali za delší konec hosté. Jejich sok si k obratu opět pomohl servisem. Tentokrát to byla dvě esa srbského smečaře Miloše Vemiče (15:14).

Až od začátku třetího setu měli navrch Kladenští, kteří záhy získali rozhodující náskok (7:1). Utkání ukončil na čtvrtý pokus Zajíček.

Reprezentační libero Kladna Milan Moník mínil, že měli úseky, kdy se  srovnali s hrou soupeře.  „Naštěstí si trenér vždy vzal time a připomněl, že takhle hrát nemůžeme, že do nich musíme bít, co to jde,“ uvedlo nejlepší libero loňského ročníku Evropské ligy a pochválilo servis, jenž Kladnu hodně pomohl.

„Dobře jsme podávali i v jiných utkáních, tentokrát jsme to ale podpořili také kvalitní obranou,“ dodal Moník.

Servis vítězů byl rozhodující i podle sportovního ředitele a kouče hostů Tomáše Pomra. „Věděli jsme o něm a také byl pro utkání klíčový,“ posteskl si.

V utkání se opět potkali jako soupeři otec a syn Fortuníkovi. Potomek trenéra Kladna Ondřej nebyl spokojený s hrou svého týmu. „Odehráli jsme lepší zápasy. Byli jsme dobře připravení, ale nepředvedli jsme, co je v našich silách,“ posteskl si bývalý hráč Orlů. (ka)

Kladno – Lvi Praha 3:0.
Sety: 20, 19, 16. Čas: 73 minut. Diváci: 500.
Kladno: Zajíček (5), Sobotka (2), Hýský (6), Vemič (16), Habr (5), Baranov (13), libero Moník. Střídali: Marel (1), Vostárek.

Zdroj: Kladenský deník