Kladenští orli přišli o neporazitelnost

Kladenští volejbalisté v úvodním utkání třetího kola evropského poháru podlehli doma finské Sastamale 2:3 (25:23, 18:25, 22:25, 25:15, 20:22).

Hýský smečí zakončil oboustranné trápení v prvním setu, ve kterém Sastamala herním projevem diváky zklamala.

Ve druhém setu Finy zachránil špatný kladenský servis s obranou. Třetí sada se nesla ve znamení rychlé finské nahrávky, ale také kladenských bodů odevzdaných soupeři z drobností jako je dotek sítě. Skvělé Habrovy či Sobotkovy servisy set nezachránily.

Ve čtvrté sadě našli kladenští hráči ztracenou tvář a diváky čekala hodně dramatická zkrácená sada. Fini v ní odvrátili několik mečbolů a otočili ji s obrovskou klikou. Kladno po čtyřech výhrách v evropském poháru poprvé padlo.

Odveta ve Finsku je na programu v polovině ledna. V sobotu orli hostí v extraligovém utkání Odolenu Vodu (18.00).

Sestava Kladna: Vemič, Zajíček, Sobotka, Hýský, Habr, Marel, libero Moník  (Blažek, Wallisch, Vostárek, Syrůček, Koloušek).